X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان

همان طور که می دانید این روزها پرینتر سه بعدی به یک تکنولوژی رایج تبدیل شده است و از طریق آن می توان اشیاء مختلف را مدل سازی کرد. پرینترهای سه بعدی با قابلیت های گوناگون در مشاغل مختلف صنعتی، هنری، ورزشی و حتی پزشکی کاربرد دارند. دانشمندان می توانند که با به کارگیری یک چاپگر سه بعدی مخصوص بافت زنده بدن انسان را بر روی یک تراشه شبیه سازی کرده و آن را مورد مطالعه قرار دهند. داشمندان و پژوهشگران در واقع با انجام آزمایشات بر روی عضو مصنوعی بدن انسان یا سیستم های میکروفیزیولوژیک، تاثیرات داروها، بیماری ها و مواد آرایشی را بررسی می کنند. اما مشکل این پروسه این جاست که تولید و بازیابی اطلاعات از طریق عضوهای مصنوعی نیازمند زمان و هزینه بسیار بالاست.

حتما بخوانید: چاپ ستون فقرات توسط چاپگرهای سه بعدی

به بیان بهتر، عضوهای مصنوعی در اندازه ای در حدود یک درایو یو اس بی بوده و برای ایجاد آن از سلول های زنده های انسانی استفاده می شود تا عملکرد اعضای بدن مثل ریه، روده، قلب، جنین و ... شبیه سازی شود. ساخت این چیپ ست ها پروسه ای کاملا پیچیده و ظریف است و بازیابی نتایج نیاز به میکروسکوپ های پیشرفته و دوربین های پرسرعت دارد.

چگونگی ساخت بافت اعضای بدن انسان با پرینتر سه بعدی

چگونگی ساخت بافت اعضای بدن انسان با پرینتر سه بعدی

برای اطلاع از چگونگی ساخت بافت اعضای بدن انسان با پرینتر سه بعدی باید گفت که اکنون مواد جدیدی توسط دانشمندان دانشگاه هاروارد، تولید شده است که به آنها امکان می دهد از قطعات و سنسورهای یکپارچه، پرینت سه بعدی اعضای بدن را تولید کنند. بنا بر گفته یکی از این پژوهشگران، با توسعه جوهر برای چاپگر سه بعدی چند ماده ای، مدل سازی عضو مصنوعی به صورت خودکار انجام شده و همزمان، پیچیدگی آن نیز افزایش می یابد. تیم پژوهش هاروارد، در کل 6 ماده با قابلیت پرینت سه بعدی را توسعه داده اند که می تواند بافت قلب انسان را با سنسورهای نرم فشاری درونش به طور کاملا دقیق و واقعی شبیه سازی کند. این کار در یک فرآینده یک مرحله ای و اتوماتیک انجام می شود. این حسگرها به پژوهشگران کمک می کند که برای مطالعه عضو مصنوعی شبیه سازی شده فرصت کافی داشته باشند و بافت آن را به مرور زمان بررسی کنند. همچنین چگونگی تغییر فشار انقباضی و تاثیر تماس طولانی مدت سموم بر اعضای بدن را مطالعه نمایند.

شما می توانید برای خرید بهترین پرینتر سه بعدی و نیز دسترسی به اخبار روز تکنولوژی به سایت ایده برتر مراجعه نمایید.

منبع: ایده برتر پارسیان خاورمیانه

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی پلاتر 

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور ویدئو وال مانیتور صنعتی

نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.