پژوهشگران کره ای برای ایجاد یک تصویر پانورامیک 270 درجه ای شیوه نوینی را ارائه کرده اند که باعث می شود بتوان برای نمایش بهتر تصاویر دیوار های سینما به پرده نمایش اضافه کرد. نام این شیوه که Screen X می باشد و هفته گذشته در فستیوال بین المللی فیلم بوسان عرضه شد به وسیله ی یک سینمای زنجیره ای در کره جنوبی ارائه شده است.

تجربه تماشای فیلم سه بعدی بدون عینک

تجربه تماشای فیلم سه بعدی بدون عینک

بیشتر بخوانید: افزایش سرعت چاپگرهای سه بعدی

متخصصان بر این عقیده هستند که این تکنولوژی تجربه همه جانبه ای را به سینما می آورد. این فناوری را نسخه افقی IMAX نام گذاری کرده اند که شفافیت بیشتر و اندازه بزرگ تری به نسبت فیلم های معمولی دارد.

در این روش فیلم سازان از سه دوربین استفاده می کنند و یک تصویر را از سه زاویه مختلف فیلمبرداری می کنند. طراحان می گویند توسط این صفحه نمایش، تمام فضای رو به روی افراد در سینما پر می شود و موجب ایجاد عمق در تصاویر می شود.

زمانی که در جشنواره فیلم بوسان از این نمایشگر جدید برای تماشای فیلم استفاده شد مردم نمی دانستند به کدام سمت باید نگاه کنند. وقتی از برخی از تماشاگران در مورد این صفحه نمایش سوال کردند پاسخ افراد این بود که با این صفحه نمایش احساس می کنی درون فیلم هستی.

گفته می شود هزینه این نمایشگر برای هر سالن نمایش حدودا بین 139 هزار و 300 دلار تا 185 هزار و 800 دلار هزینه بر می دارد و تا پایان ماه اکتبر این تکنولوژی در 31 سینمای کره جنوبی نصب و راه اندازی می شود.

برای اطلاع از اخبار جدید به بخش تازه چه خبر مراجعه فرمایید.

ماشین های اداری  پرینتر پرینتر لیزری پرینتر جوهرافشان پرینتر سوزنی  اسکنر  فکس  فتوکپی پلاتر

کامپیوتر  کامپیوتر All in One مانیتور ویدئو وال مانیتور صنعتی

تجهیزات شبکه  سانترال تلفن سانترال  بیسیم  تلفن بیسیم  تلفن رومیزی تلفن باسیم باتری یو پی اس
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.